Predajom prírodného kameňa sa zaoberáme od roku 2009. Ponúkame široký sortiment prírodného kameňa a výrobkov z kameňa. Firma Kamenný svet ponúka viac typov prírodného kameňa: andezit, pieskovec, vápenec, travertín, žula …
Kameň je pre svoju odolnosť a trvanlivosť ideálny stavebný materiál. V súčasnej dobe novodobého staviteľstva prechádza ďalšou renesanciou. Jeho miesto je všade tam, kde chceme zdôrazniť hodnotu, silu a pravdivosť prírodného materiálu.
Kameň sa upravuje ručným štiepaním a strojovým rezaním na platne rôznych tvarov a priemerov. Triedi sa podľa hrúbok a druhu použitia.

Kamenný materiál prináša širokú škálu farieb a textúry, ktoré vznikli pôsobením rozmanitých materiálov, prostredia a podnebia pri vytváraní hornín. Intenzívne oslovuje dva zmysly: zrak a hmat. Je atraktívny a dekoratívny, takže ho možno využiť v každom prostredí.

Pre exteriér aj interiér existuje široké použitie kameňa. Hrubé štruktúry kameňa sú vhodné na cesty, dláždenie záhradných chodníkov, odpočívadiel a zákutí, na okolie bazénov a okrasných jazierok. Využiť ich môžeme aj na stavbu plotov, suchých múrikov a na prekonávanie výškových rozdielov ako trvanlivé schody.

Tenšie štruktúry kameňa sa pre mimoriadnu pevnosť môžu použiť ako obklady v exteriéri aj v interiéri. Veľké kamene zaujímavého tvaru môžu v záhrade pôsobiť umelecky.